Valná hromada členů spolku  2023 sobota 23. 9. od 14:00 hod, výstaviště Lysá nad Labem, v salónku nad hlavním výstavním kolbištěm. Součástí VH přednáška MVDr. Veroniky Živnové na téma chov a filozofie plemene PRE

Činnost spolku

* Sdružování chovatelů a přátel, milovníků plemene prostřednictvím členství ve spolku.
* Příprava a realizace chovatelských svodů v případě zájmu ze strany chovatelů i  morfologických  výstav a školení s komisařem ANCCE.
* Poskytování poradenství a  pomoc při vyřizování administrativy v ANCCE.
* Informace o novinkách v  chovu i dění v ANCCE.
* Překlady odborných článků z ANCCE  i dalších autorů zabývajících se chovem a výcvikem PRE.
* Vzdělávací webináře.

Členství a jeho výhody

Členství ve Spolku není podmíněno vlastnictvím koně a je tedy možné „být v obraze“ i přes to, že se aktuálně nemůžete ve stáji těšit ze svého koně snů.

Členům již nyní poskytujeme rozsáhlé poradenství, a to jak s přepisem koní, vyřízením všech potřebných dokumentů, ale také s chovem a osobností španělského koně jako takového. Dále jsou členové pravidelně informováni o dění v ANCCE a o všech vydávaných článcích, které jsou překládány do češtiny, aby byly dostupné pro všechny. V roce 2023 plánujeme svod koní s komisařem ANCCE.

Spolek nezapomíná na vzdělávání nejen pro své členy. V současné době disponuje zajímavou nabídkou vzdělávacích webinářů a to na téma přímo španělských koní, ale i výživy koní. A všem, kteří ještě váhají, zda je španělský kůň tím pravým, nabízíme možnost osobního poznání jejich srdečné povahy i všestranné využitelnosti pod sedlem.

Přihláška do spolku

přihláška.pdf (195 kB)
Členství pro přítele: 500, chovatel: 1000 Kč.
Nové členy schvalujeme vždy začátkem měsíce, následně Vám budeme kontaktovat. Členské příspěvky jsou splatné do 30.4. příslušného roku na účet spolku 235358891/0600.

Pro případné zájemce o plemeno PRE, jsme připravili mapu koní PRE v České Republice (https://www.mapotic.com/mapa-pre). V ní je žlutě vyznačen majitel, červeně chovatel a zeleně tzv. PRE Partner. PRE Partner je chovatel nebo majitel, který nabízí případným zájemcům možnost návštěvy jejich koní PRE a seznámí s plemenem. Do mapy se jednotliví majitelé i chovatelé zapisují sami, a i když je v ní zatím bodů jen pár, pevně věřím, že se s postupem času zaplní a bude sloužit k přehledu zájemců o plemeno, kteří si tak jednoduše najdou nejbližšího majitele, chovatele nebo PRE Partnera ve svém okolí.