Představenstvo spolku

JUDr. Jan Suk

prezident Spolku chovatelů a přátel PRE

Advokát, zemědělský podnikatel, zakladatel Spolku přátel a chovatelů koní čisté španělské rasy v říjnu 1999 (dříve sdružení) a majitel Jítravskeho Dvorce, jehož součástí je i jezdecký areál.

V roce 1997 založil chov koní PRE - Hřebčín Jítrava, tj. v době, kdy se koně PRE v Čechách vyskytovali ještě velmi vzácně.

V současné době se s odchovanci jejich chovu zaměřují na převážně na vozatajství, kde dosahují skvělých výsledků, drezuru a v neposledni řadě agroturistiku.

Hana Dvořáková

Žije v Líšnici u Mohelnice a stabilně vlastní pět koní PRE. První klisnu španělského koně si pořídila v roce 2011.

Věnuje se chovu a odchovu hříbat, s důrazem na jejich příjemný charakter a kvalitu. S koňmi se věnuje přirozené komunikaci a hobby ježdění.
Do představenstva Spolku ji přivedl především zájem o rozšíření povědomí a znalostí o španělských koních milovníkům PRE i veřejnosti.
Její činností pro spolek je komunikace se členy, veřejností a řízení chodu spolku.

Má generální plnou moc pro zastupování prezidenta spolku, vede finanční agendu a účetnictví. Zajišťuje organizaci akcí pro členy Spolku i veřejnost.

Lenka Hartvichová

Žije v Českých Budějovicích, první PRE klisnu si pořídila v roce 2011.
V roce 2012 založila na fb skupinu pro fandy iberských koní, hlavně z důvodu sdílení informací a výměny zkušeností s ostatními chovateli a majiteli.

Zajímá se o původy a linie PRE, morfologické výstavy, a o původní pracovní - "kravskou" drezuru - Doma Vaquera.

Pro spolek spravuje fb stránku, zajišťuje komunikaci s majiteli a chovateli, podílí se na přípravě a realizaci akcí pořádaných Spolkem.

Pavla Sokolová

Žije v Lukavci u Fulneku, s manželem vlastní tři koně PRE.
Jejich kouzlu propadliv roce 2010, kdy si koupili první dvě hříbata - hřebečky, které si připravili pod dohledem profesora Jinete Královské Španělské jezdecké školy, Angela Cida Camase.

Pavla je obdivovatelkou klasického španělského jezdeckého umění, speciálně pracovní drezury Doma Vaquera, kterou s manželem příležitostně představují na různých veřejných akcích.

Ve spolku má na starosti komunikaci s ANCCE, plemennou knihou ANCCE, a podílí se na překladech zajímavých článků týkajících se PRE. Podílí se na organizaci a chodu akcí Spolku.

Lucie Pešková

Žije u Brna a vlastní jednoho PRE koně.
Po přechodu z parkuru na jízdu v dámském sedle nebylo pro tuto disciplínu lepšího koně než PRE. V roce 2011 se vydala do Španělska poznat krásu zdejších koní a najít toho pravého pro jízdu v dámském sedle a drezuru.

Lucie si v současné době užívá naplno mateřských povinností, v minulosti se  svým  koněm Lotero představovala na veřejných akcích krásu barokního ježdění, jízdy v dámském sedle a klasické drezuře.

Ve spolku má na starost přípravu letáků, technické zajištění webinářů, přípravu propagačních materiálů a článků. Podílí se na přípravě  a realizaci akcí pro členy Spolku i veřejnost.

Veronika Rutová

Španělští koně si získali jeji srdce od roku 2002. Od té doby ji nepřestávají fascinovat. Inspiraci hledala u nejlepších chovatelů ve Španělsku.

Zaměřuje se na chov a odchov kvalitních hříbat v nádherné přírodě na Žítkové v Bílých Karpatech.

Ve spolku má na starosti evidenci majitelů PRE a komunikaci s chovateli na sousedním Slovensku, podílí se na organizaci a pořádání akcí Spolku.

Kontrolní komise

Má 3 členy, volební období 4 roky.

Od roku 2021 jsou členy kontrolní komise:

Jana Orsavová - Žije ve Zlíně, kde na Univerzitě Tomáše Bati učí odbornou angličtinu. O koně se zajímá již od dětství, v současnosti vlastní španělského valacha.

Nela Nováková - Pracuje na farmě zabývající se chovem bizonů nedaleko Jindřichova Hradce, díky celoživotní lásce ke koním si v roce 2017pořídila prvního černého hřebce PRE. V současné době má i několik klisen a zabývá se chovem PRE.

Andrea Víznerová - Žije nedaleko České Lípy, ke koním tíhne od mala, po střední škole zaměřené na agropodnikaní - chov koní a jezdectví se věnuje koním přes dvacet let. Vlastní čtyři PRE koně, věnuje se převážně výcviku koní.

Kontrolní komise plní funkci monitorovacího, kontrolního, revizního a rozhodčího orgánu Spolku.  Má tyto pravomoci:
a) dohlíží na dodržování Stanov, zejména pak zachování účelu Spolku, vymezení hlavní a vedlejší činnosti,
b) dohlíží na dodržování platných zákonů, souvisejících právních předpisů (např. pravidla dotačních programů, metodiky, standardy apod.),
c) sleduje a kontroluje veškeré činnosti Spolku, zejména s důrazem na hospodaření, účelné vynakládání prostředků a ochrany majetku ve vlastnictví Spolku,
d) projednává Výroční zprávu o činnosti a hospodaření Spolku
e) právo nahlížet do všech písemností Spolku (vč. účetních knih) a kontrolovat v nich obsažené údaje, požadovat od členů orgánů vysvětlení,
f) právo účastnit se jednání zástupců Spolku se třetími osobami,
g) projednává stížnosti členů a odvolání proti rozhodnutí orgánů Spolku (vč. odvolání žadatelů),
h) svolává jednání Valné hromady členů, jestliže to vyžadují zájmy Spolku.